• یکشنبه 19 ارديبهشت 1400

برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در تهران و رم

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در این نشست که در محل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، دکتر علی‌اصغر مونسان و جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران درباره تقویت همکاری‌های دو کشور در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با یکدیگر گفت‌و‌گو کردند.


  • دوشنبه 13 ارديبهشت 1400

برگزاری چهارمین جلسه شورای پژوهشی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در این جلسه روند اجرای مصوبات شورا در سال ۹۹ مورد بررسی قرار گرفت. همچنین موضوعات پژوهشی و مطالعاتی حوزه‌های تخصصی در سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف و موضوعاتی برای تصویب و اجرا در سال جاری ارائه شد.


  • شنبه 11 ارديبهشت 1400

رونمایی از پرونده‌های ارسالی ایران به یونسکو برای ثبت در فهرست میراث‌ جهانی

ه‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، از پرونده‌های ارسالی میراث جهانی ناملموس و ملموس ایران به یونسکو برای ثبت در فهرست میراث‌ جهانی، طی مراسمی رونمایی شد.

این پرونده‌ها شامل "نوغان‌داری و ابریشم ریسی"، "ترکمن‌دوزی"، "مهرگان"، "عود"، "یلدا"، "کاروانسرای ایرانی"، "الحاق میراث طبیعی دیزماربه جنگل‌های هیرکانی"، "الحاق نقش رستم و نقش رجب به پارسه"، "الحاق کلیسای وانک به مجموعه کلیساهای ایران" است.


  • چهارشنبه 08 ارديبهشت 1400

رونمایی از تمبر سیمین و جلال

از تمبر سیمین و جلال با حضور سبحانی فر رئیس شرکت ملی پست، هادیان رییس شورای عالی تمبر و تعدادی از نویسندگان و هنرمندان رونمایی شد.


  • شنبه 04 ارديبهشت 1400

طرح ملی گردشگری هنری

کتر سیده محبوبه کاظمی دولابی « عضو کمیته علمی همایش ملی هنرگردی و از طراحان گردشگری هنری در کشور » در نشست خبری طرح ملی گردشگری هنری با اشاره به اینکه ایران اسلامی این ظرفیت را دارد که به عنوان بزرگترین پایگاه فرهنگی جهان اسلام در دنیا مطرح شود،گفت:دنیای امروزه دیگر نمی پذیرد که به تنهایی به گذشته خود فکر کنیم و از توسعه اقتصادی مغفول شویم.